سوالات متداول

سوالات متداول

سامانه پیام کوتاه چیست؟

یک نرم افزار می باشد که در محیط وب (اینترنت) به شما این اجازه را میدهد که پیام کوتاه های خود را ارسال و مدیریت کنید.

سامانه پیام کوتاه شیوا چگونه کار می کند؟

این سامانه بصورت حرفه ای به مرکز پیام کوتاه اپراتور تلفن همراه (همراه اول) متصل میشود و پیام کوتاه های شما را با سرعت بسیار بالایی ارسال می نماید.

آیا برای استفاده از این سامانه به سخت افزار خاصی نیاز است؟

خیر، برای استفاده از این سامانه هیچگونه سخت افزار و قطعه کامپیوتری نیاز ندارید، بلکه با اتصال به اینترنت و وارد شدن به سایت مربوطه می توانید نسبت به مدیریت این سامانه اقدام کنید.

چگونه می توان از سامانه پیام کوتاه شما استفاده کرد؟

پس از خرید این سامانه از ما، شما میتوانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که در اختیار شما قرار میگیرد، از طریق سایت shivasms.ir وارد پنل کاربری خود شوید و سامانه خود را مدیریت کنید.

پیامک من با چه شماره ای ارسال می شود؟

ما به هر پنل کاربری یک شماره اختصاصی 14 رقمی و یا بنا بر درخواست کاربر شماره های دیگری اختصاص می دهیم.

سامانه پیام کوتاه چه برتری هایی نسبت به تلفن همراه و مودم GSM دارد؟

· سامانه پیامک شیوا از هر نقطه جهان در دسترس است و ارسال پیامک از طریق آن حتی به کامپیوتر نیاز ندارد اما مودم GSM و نرم افزار آن باید روی یک کامپیوتر خاص نصب شود از اینرو استفاده از مودم GSM کاربر خود را فقط به یک کامپیوتر خاص محدود می کند. روشن است که با قطع برق یا بروز مشکل در سیستم عامل کار مودم مختل خواهد شد.

· سامانه پیامک شیوا هیچگاه خاموش نمی شود و از کار باز نمی ایستد اما برای استفاده از مودم GSM یک سیم کارت فعال، یک کامپیوتر همیشه روشن و نرم افزار در حال اجرا نیاز است.

· در سامانه پیامک شیوا پیام ها با شماره های مجازی ارسال می شوند در حالی که در ارسال با مودم GSM پیامها از طریق سیم کارت ارسال می شوند و در گوشی مخاطب یک شماره تلفن همراه به عنوان فرستنده دیده می شود.

· متوسط سرعت ارسال پیام کوتاه در سامانه پیامک شیوا 20 پیام در ثانیه است اما در ارسال با مودم GSM در بهترین حالت 6 پیام در دقیقه ارسال می شود. در یک مقایسه ساده کاربران سامانه پیامک شیوا می توانند 72000 پیامک یا بیشتر در ساعت ارسال کنند در حالیکه حداکثر تعداد ارسال ممکن با مودم GSM فقط 300 پیامک در ساعت است.

· تعداد کل ارسال در سامانه پیامک شیوا هیچ محدودیتی ندارد اما در ارسال پیام کوتاه با مودم GSM محدودیت های اعمال شده روی سیم کارت ها که توسط اپراتورهای تلفن همراه اعمال شده حداکثر تعداد مجاز را به 2500 پیام کوتاه در 24ساعت محدود می کند و پس از ارسال تعداد مذکور سیم کارت تا روز بعدی قفل خواهد شد. این محدودیت جهت مدیریت ترافیک شبکه تلفن همراه اعمال شده است در حالی که در ارسال از بستر اینترنت ترافیکی به شبکه تحمیل نمی شود. اساساً ارائه خدمات ارسال پیامک از طریق اینترنت به منظور ارسال انبوه با سرعت بالا بدون ایجاد ترافیک روی شبکه های تلفن همراه صورت می گیرد.

· در سامانه پیامک شیوا ابزارهای مختلفی برای مدیریت ارسال و دریافت پیام کوتاه در اختیار کاربر قرار می گیرد اما مودم GSM نهایتاً توان ارسال به صورت محدود دارد و دریافت های انبوه به وسیله آن امکانپذیر نیست. به عنوان مثال از قابلیت های ضروری برای ارسال پیام کوتاه ابزار ارسال زمان بندی شده پیام کوتاه است. در سامانه پیامک شیوا می توان تاریخ، ساعت و دقیقه ارسال پیامک را تعیین کرد تا سامانه در زمان مقرر پیام ها را ارسال نماید اما با استفاده از مودم GSM انجام چنین کاری به سختی امکانپذیر است.

آیا تعرفه ارسال پیام کوتاه از سامانه با تلفن همراه یا مودم GSM تفاوت دارد؟

بله. هزینه ارسال پیام کوتاه در سامانه از تلفن همراه و GSM ارزانتر است.

آیا می توان به صورت ناشناس پیام کوتاه ارسال کرد؟

خیر، امکان ارسال پیام کوتاه به صورت ناشناس وجود ندارد.

آیا امکان نمایش نام تجاری بجای شماره وجود دارد؟

خیر، متاسفانه این امکان به دستور قوه قضاییه (به دلیل سوء استفاده های انجام شده) جهت استفاده عموم مسدود شده است.

آیا امکان ارسال پیام کوتاه به صورت انبوه وجود دارد؟

بله سامانه این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد که بدون هیچ محدودیت و با سرعت بالا هر تعداد پیام کوتاه را ارسال کند. ابزار ویژه ای در سامانه برای این کار تعبیه شده است.

چگونه می توان از ارسال پیام کوتاه و رسیدن آن به دست مخاطب اطمینان حاصل کرد؟

سامانه تمامی مراحلی که یک پیامک از نرم افزار تا گوشی مخاطب طی می کند را بصورت دقیق به شما نمایش می دهد و شما در هر لحظه می توانید از وضعیت پیامک ارسالی خود مطلع شوید.

آیا محدودیت در ایجاد گروه های مخاطبین و تعداد افراد مخاطب وجود دارد؟

خیر هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

اعتبار SMS مشتری تا چه مدت در حساب وی باقی می ماند؟

هیچ محدودیت زمانی ندارد .

آیا پنل پیام کوتاه دارای اعتبار زمانی می باشد؟

بله، این پنل ها به صورت یکساله ارائه می گردند و با هزینه 30 درصد از مبلغ کل پنل مجدداً تمدید می گردند.

آیا با این نرم افزار می توان به شماره های سایر اپراتورها پیام کوتاه فرستاد؟

بله،  بوسیله این نرم افزار می توان به تمام شماره های همراه اول ( دائمی و اعتباری ) و تمامی اپراتور ها پیام کوتاه ارسال کرد .

آیا بوسیله این نرم افزار می توان به شماره های خارج از کشور پیام کوتاه فرستاد؟

بله، میتوان به تمام شماره های خارج از کشور پیام کوتاه فرستاد، اما باید توجه داشت که هزینه ارسال به شماره های خارج از کشور ده برابر هزینه معمولی ارسال می باشد.

آیا دریافت پیام کوتاه هم هزینه دارد؟

خیر، برخلاف سایر ارائه دهنده ها هزینه ای ندارد.

آیا احتمال مسدود شدن کلی پنل توسط شما وجود دارد؟

بله، شیوا پرداز می تواند طبق قوانین خود عمل نماید و بطور مثال درصورتی که بعد از گذشت 1 هفته از تحویل پنل کاربر هزینه کامل و یا بدهی خود را تسویه نکند یا از طریق پنل خود اقدام به ارسال اس ام اس با مضنون غیر مجاز نماید، قرارداد سامانه منقضی و شماره آن به نفع شیوا پرداز مصادره خواهد شد.

قوانین سامانه را چه کسی مشخص کرده است؟

قوانین کلی استفاده از سامانه را ارگان مربوطه دولتی مشخص کرده است و قوانین جزئی را شرکت شیوا پرداز  برمبنای سیاست های کاری خود مشخص کرده  است و سفارش و واریز وجه سامانه از سوی مشتری نشانه پذیرش آن قوانین از سوی آن خواهد بود.

تخفیف ویژه شیوا
دانلود بروشور

 

سامانه اطلاع رسانی شهری (باجه)